PÔROD CISÁRSKYM REZOM

Jazva po sekcii – “strašiak“ mnohých mamičiek alebo
chcete mať krásne bruško ako pred pôrodom?

Operačná rana

Milá mamička, váš lekár urobil to najlepšie preto, aby ste porodili krásne a zdravé bábätko. Aj napriek snahe o normálny pôrod to niekedy nie je možné a rovnako vy, ako aj veľa iných žien po celom svete, ste podstúpili náročnú pôrodnícku operáciu. Rana je stále pár dní po operácií eľte veľmi bolestivá a preto je nutné nepodceniť starostlivosť o ňu od samého začiatku, keď prídete z pôrodnice domov. Dôležité je ranu chrániť pred znečistením, dezinfkovať a zvlhčovač, aby proces hojenia a následne tvorba jazvy prebehli bez komplikácií.

Jazva?

Tvorbe jazvy v operačnej rane sa zabrániť nedá, ide totiž o prirodzený spôsob hojenia sa poškodenej kože. Veľmi často sa práve v oblasti bruška, ktoré je namáhané stáva, že sa rana nezahojí prirodzene. Môže sa vytvoriť keloidná alebo hypertrofická jazva, ktorá zmení vzhľad bruška a koža nad ranou môže následne prevýsať.

Prečo?

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Predpokladá sa však, že takéto hromadenie tkaniva v rane (tzv. fibróza) spôsobuje oxidačný stres s nežiaducim pôsobením voľných radikálov v bunkách. Môže to súvisieť s genetickou predispozíciou organizmu, ale aj starostlivosťou o ranu.

Môže mi jazva po sekcii úplne zmiznúť?

Jazva nezmizne úplne nikdy, keďže je prirodzeným následkom hojenia rany. Správna starostlivosť ju ale dokáže výrazne zmenšiť, zjemniť a zmäkčiť. Prírodnou starostlivosťou vieme hojeniu veľmi výrazne pomôcť. Riešením môže byť produkt s obsahom prírodnej superoxiddismutázy – SODERMIX®. Pri pravidelnom používaní môže byť vaša jazva takmer neviditeľná.

Proces hojenia rany 

Častými nepríjemnými sprievodnými javmi pri hojení sú svrbenie a začervenanie, ktoré vedia poriadne znepríjemniť život mamičky po pôrode. Prírodná superoxiddismutáza, ktorú obsahuje prírodný krém Sodermix®, potláča svrbenie a začervenanie. Klinické štúdie preukázali, že takéto symptómy ustúpili u každého pozorovaného pacienta.

Ako používať Sodermix®?

Sodermix® sa môže aplikovať na postihnuté miesto hneď po vybratí stehov. Odporúča sa nanášať dvakrát denne v tenkej vrstve po dobu minimálne 3 mesiacov. Pokiaľ vám to rana dovolí, kludne aj jemne vmasírovať. Čím dlhšie sa Sodermix® používa, tým nenápadnejšia bude vaša jazva. A o pár mesiacov? Pôrod vám bude pripomínať len vaše rastúce bábätko.

Pozrite si aj naše ďalšie produkty:

ladeevita-exeltis

www.exeltis.sk info.slovak@exeltis.com +421908927882

Exeltis Slovakia s r.o. Prievozská 4/D 821 09 Bratislava Slovenská republika

IČO 459 096 52 Spoločnosť zapísaná v obchodnom registri vedenom Okresným súdom Bratislava I., oddiel sro, vložka 68334/B