Sodermix®

Nesteroidný krém s prírodnou účinnou látkou
rastlinnou superoxiddismutázou,
tiež účinkuje na:


• hypertrofické a keloidné jazvy
• popáleniny
• psoriázu
• postradiačnú dermatitídu a fibrózu
• atopickú dermatitídu
• kontaktnú dermatitídu

Pôrod cisárskym rezom


Jazva po sekcii - “strašiak“ mnohých mamičiek alebo
chcete mať krásne bruško ako pred pôrodom?

Operačná rana

Milá mamička, váš lekár urobil to najlepšie preto, aby ste porodili krásne a zdravé bábätko. Aj napriek snahe o normálny pôrod to niekedy nie je možné a rovnako vy, ako aj veľa iných žien po celom svete, ste podstúpili náročnú pôrodnícku operáciu. Rana je stále pár dní po operácií eľte veľmi bolestivá a preto je nutné nepodceniť starostlivosť o ňu od samého začiatku, keď prídete z pôrodnice domov. Dôležité je ranu chrániť pred znečistením, dezinfkovať a zvlhčovač, aby proces hojenia a následne tvorba jazvy prebehli bez komplikácií.

Jazva?

Tvorbe jazvy v operačnej rane sa zabrániť nedá, ide totiž o prirodzený spôsob hojenia sa poškodenej kože. Veľmi často sa práve v oblasti bruška, ktoré je namáhané stáva, že sa rana nezahojí prirodzene. Môže sa vytvoriť keloidná alebo hypertrofická jazva, ktorá zmení vzhľad bruška a koža nad ranou môže následne prevýsať.

Prečo?

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Predpokladá sa však, že takéto hromadenie tkaniva v rane (tzv. fibróza) spôsobuje oxidačný stres s nežiaducim pôsobením voľných radikálov v bunkách. Môže to súvisieť s genetickou predispozíciou organizmu, ale aj starostlivosťou o ranu.

Môže mi jazva po sekcii úplne zmiznúť?

Jazva nezmizne úplne nikdy, keďže je prirodzeným následkom hojenia rany. Správna starostlivosť ju ale dokáže výrazne zmenšiť, zjemniť a zmäkčiť. Prírodnou starostlivosťou vieme hojeniu veľmi výrazne pomôcť. Riešením môže byť produkt s obsahom prírodnej superoxiddismutázy - SODERMIX®. Pri pravidelnom používaní môže byť vaša jazva takmer neviditeľná.

Proces hojenia rany

Častými nepríjemnými sprievodnými javmi pri hojení sú svrbenie a začervenanie, ktoré vedia poriadne znepríjemniť život mamičky po pôrode. Prírodná superoxiddismutáza, ktorú obsahuje prírodný krém Sodermix®, potláča svrbenie a začervenanie. Klinické štúdie preukázali, že takéto symptómy ustúpili u každého pozorovaného pacienta.

Ako používať Sodermix®?

Sodermix® sa môže aplikovať na postihnuté miesto hneď po vybratí stehov. Odporúča sa nanášať dvakrát denne v tenkej vrstve po dobu minimálne 3 mesiacov. Pokiaľ vám to rana dovolí, kludne aj jemne vmasírovať. Čím dlhšie sa Sodermix® používa, tým nenápadnejšia bude vaša jazva. A o pár mesiacov? Pôrod vám bude pripomínať len vaše rastúce bábätko :)

LadeeVita | Vitamíny a minerály | Nebezpečné množstvo | Kedy zvoliť doplnok stravy | Ako si vybrať | Najčastejšie otázky
(c) 2010 Exeltis, All rights reserved, web-design: www.istudio.sk
Prevádzkovateľom týchto stránok je spoločnosť Exeltis Slovakia s.r.o., so sídlom Prievozská 4D, 821 09 Bratislava
IČO: 45 909 652, zapísaná v OR OS Bratislava I, Odd.: Sro, Vložka č.: 68334/B


Súťažte s nami Kúpiť LadeeVitu on-line Pôrod cisárskym rezom Pridajte sa do BejbyKlubu Domov